Grafhum

Hayatın içinden Yönlendirme Levhaları

 Dünyanın bir çok  noktasında, Yönlendirme levhaları ile karşılaşmışsınızdır, istediğiniz yere kolay ulaşmayı sağlar her ne kadar teknolojiyi navigasyon gibi uygulamaları kullanıyor olsak da bulunduğumuz yere vardığınızda yönlendirme levhaları büyük önem taşımaktadır. Gerek havalimanında, gerek otobüs terminalinde apartmanda gerekse otellerde yönlendirme levhaları hayatınızın bir birçok noktasından işlev görmektedir bunlar olurken tasarımların son derece ortamla uyumlu halde olması mimari olarak göz rengini bozmadan tasarlanması bizim için çok önemlidir neden dersiniz sıradanlıktan uzak ortamın coğrafi ve tarihi konumu göz önünde bulundurularak tasarımların yapılması günümüze taşınması açısından çok önemlidir. Örneğin bir otele girdiğinizde Sizi ilk Danışman karışılar resepsiyon yazısını görürsünüz, kafetarya  gibi bölümler için yönlendirmeler yaparlar bunların Sizin gözünüze Hoş gelmesi çok önemlidir. Artık apartmanların içlerindeki kapı numaraları da modernizmin parçası haline gelmiştir kapı numaraları mutlaka görmüşsünüzdür Işıklı apartman isimleri görmüşsünüzdür bunlar mimari uyumla birlikte sizleri modern mimarinin içine çeker.

 

Kapı tabelaları, apartman isimlikleri, otel numaraları levhaların gibi birçok noktada Çeşitlilik anlamında karşılaşmışsınızdır. Bir apartmanın girdiğinizde apartmanın mimari uyumu sizi mutlu eder aynı şekilde bir otele girdiğinizde katlar arasında gezerken otel numaraları yani Kapı numaralarını düzgün modern olması oldukça önemlidir. Kullanılan malzemeler Mimari yapı ve konuma göre değişkenlik gösterir iç mekanlar için farklı tabelalar kullanılırken dış mekanlar için farklı tabelalar kullanılır dış mekanlarda kullanılan genellikle daha dayanıklı hava şartları ile daha uyumlu halde olarak üretilir ve tasarlanır.

 

Hep modern izinden bahsettik modern görünümden bahsettik Bu demek değil ki Her yere aynı şekilde tasarım tabela uygulamaları olmak zorunda değil Siz geleneksel bir Tasarımın günümüze uyarlanması biz modern diyoruz Harmoni hali bizim için çok önemli neden derseniz tabii ki de biriyle bir revizzasyondan geçmek zorunda olduğu gibi bazı durumlarda olduğu gibi tasarlıyoruz geleneksel veya modern olması tamamen Konsept ile alakalı, iş koluyla alakalı, Mimari yapı ile alakalı ve  O proje ile alakalıdır.