Grafhum

BİR İŞLETMENİN KİMLİĞİ TABELADIR


 Bir işletmeye toplantıya giderken ilk baktığımız şey genelde tabeladır. Mimari açıdan noksanlıklar ister istemez gözümüze çarpar, örneğin nasıl ki bir et restorantına girdiğiniz de ilk dikkatinizi çeken güler yüz ve iyi hizmet ise işletmeler için de görsellik uyum ve yönlendirme levhalarının tam olması o kadar önemlidir. 

  İlk girişte sizi tabela karşılar, saha sonra iç yönlendirmeler, wc tabela, ofis bölümlerinde Kapı isimlikleri gibi yönlendirme levhaları görürsünüz. Bunlarında kendi içinde uyumları vardır kurumsal kimlik yapısına göre wc tabela o mimari ile uyumlu olmalıdır. Modern görünümün kimlik kazandırmanın, firmanın önce kendi yapısını önemsemesinde büyük adımdır. Örneğin toplantı odasına gireceğiniz zaman sizi toplantı Kapı isimliği karşılar, lavaboya gittiğiniz de wc kapı tabelası karşılar, yemek yenilen bölüme gidildiğin de yemekhane kapı isimliği, depoya indiriniz de depo kapı isimliği vb.

Tabelalar size ve işinize hizmet eder. Büyük inşaat projelerinde iç mimari tasarım son derece önemlidir. Bina içi tasarımlara artık daha çok önem veriliyor kapı numaraları, otel numaraları, apartman numaraları, ışıklı Kapı Numaraları, ledli kapı numaraları gibi bir çok çeşitle hem yurtdışı inşaat projelerinde hemde yurt içi inşaat projelerinde çok rahat ve pratik kullanım sağlar.